Zapraszamy na wieczór pełen inspiracji i twórczej energii!
Dołącz do cyklicznego warsztatu kohortowego „Kreatywne nocowanki” będącego efektem współpracy Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rawa.Ink, DAXON Solutions, Efektywność dr Iwona Burka i Polskiego Centrum Rozwoju Nauki i Innowacji. Tym razem Dagmara Modrzejewska, Iwona Burka i Marta Pomietlorz-Loska zanurzą się z uczestnikami w projektowanie rozwiązań z zastosowaniem metody Design Thinking.
Warsztat będzie niepowtarzalną okazją, aby rozwinąć swoją wyobraźnię i odkryć nowe perspektywy w myśleniu kreatywnym. Podczas spotkania dowiesz się też, dlaczego wyobraźnia jest fundamentem i warunkiem twórczego myślenia.
A to nie wszystko! Wspólnie zagramy w innowacyjną grę planszowo-karcianą “Trigger Mind”, która w zabawny sposób rozwija myślenie:
- twórcze (kreatywność)
- krytyczne (racjonalność)
- produktywne (niemarnotrawność)
Przygotuj się na wieczór pełen pomysłów i kreatywnych wyzwań! Kiedy? 2 września 2024 r. o godzinie 17:00 Gdzie? W Rawa.Ink w Katowicach
Nie czekaj, zabierz ze sobą przyjaciół i dołącz do nas!
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Dagmara Modrzejewska jest praktykiem i naukowcem w 1 osobie. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych do zrealizowania, bo uważa, że “chcieć znaczy móc”, jeśli się tylko myśli i działa w wymarzonym kierunku. Od 1999 r. pracuje zawodowo. Od 2015 r. prowadzi własną działalność gospodarczą. Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami, produktami, usługami, innowacjami, architekturą korporacyjną oraz obszarami: audytów ICT, bezpieczeństwa informacji jak również obszarem standaryzacji oraz doskonalenia, rozwoju, kreatywności i innowacyjności. Ceni sobie myślenie poza schematami oraz interdyscyplinarną działalność. Jej drugie motto brzmi: „Bądź zmianą, która pragniesz ujrzeć w świecie.” – Mahatma Gandhi i to motto przyświeca Dagmarze każdego dnia w ramach swoich biznesowych i naukowych aktywności. Realizuje dedykowane programy mentoringowe, audyty, przeglądy dojrzałości organizacji, warsztaty kohortowe, mastermindy oraz usługę Brainstormaker, za której stworzenie znalazła się wśród 15 finalistów Konkursu Creative Business Cup Poland 2023. Również w 2023 r. otrzymała nagrodę główną w konkursie na inspirującą historię dot. biznesu “Jestem kobietą i sięgam po więcej” organizowanym przez Czerwoną Szpilkę Sp. z. o. o. Jest autorem i inicjatorem oraz współorganizatorem Konferencji ITILove, za co w 2022 r. została doceniona i zdobyła II miejsce w Konkursie Katowizje. W 2021 i w 2023 r. znalazła się na Liście 100-tu Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce za to, że w szczególny sposób dba o doskonalenie kompetencji i umiejętności cyfrowych Polek i Polaków, Lista 100 | Umiejętności dla przyszłości (umiejetnoscicyfrowe.pl) W 2021 r. zajęła wraz z zespołem II miejsce w hackatonie na innowację w edukacji “EdCamp” organizowanym przez EduLab. Od 2023 r. współtworzy z Zespołem platformę HR Auctions z modułem aukcyjnym w ujęciu rekrutacji odwróconej oraz modułem Centrum Doskonałości Kompetencji i Kariery, której jest autorem i inicjatorem.
Marta Pomietlorz-Loska – założycielka Polskiego Centrum Rozwoju Innowacji i Nauki, organizacji wpierającej rozwój działalności B+R polskich naukowców i twórczego biznesu. Sieciuje i promuje od lat polskie innowacyjne rozwiązania i przełomową działalność naukową. W myśl: ,,Bo popularyzacja i promocja są kobietami”.
Jako pracownik naukowo-dydaktyczny realizowała się w pracy ze studentami, publikowała artykuły naukowe i działała na rzecz rozwoju swojej macierzyste uczelni, poprzez zaangażowanie w organizację inicjatyw skierowanych dla dzieci i młodzieży.
Z innowacjami jej po drodze, na początku jako pracownik akademicki, poprzez kierownika B+R w branży kompozytowej aż po prowadzenie własnego biznesu.
Na pierwszym miejscu zawsze stawia wartości rodzinne. Empatyczna i pomocna, ale też twarda negocjatorka. Trochę taka kobieta orkiestra… dążąca do swojego rozwoju i stawiająca na ciągłe doskonalenie w myśl zasad Lean.
Iwona Burka – Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, wykładowca uczelniany, adiunkt w Akademii Górnośląskiej w Katowicach, trener biznesu, autor i współautor licznych publikacji z zakresu systemów zarządzania, filozofii Kaizen i koncepcji Lean, w tym książki “Lean Service w teorii i praktyce”, poświęconej problematyce eliminowania marnotrawstwa w organizacjach usługowych. W swoich działaniach łączy pracę naukową z praktyką w biznesie. Stworzyła program szkoleń pn. „Kaizen personalny” i bada marnotrawstwo w życiu osobistym. Od ponad dwudziestu lat usprawnia procesy w organizacjach, prowadzi doradztwo dla przedsiębiorstw, treningi biznesowe, lektoraty i webinary. Jej pasją jest upraszczanie, eliminowanie marnotrawstwa, złożoności i skomplikowania, a co za tym idzie zwiększanie produktywności. Jest, jak sama siebie określa: „simplicity designerem”, który nieustannie doskonali swój mindset, rozwijając i promując różne sposoby myślenia. Integralnym elementem prowadzonych przeze nią lektoratów, warsztatów czy szkoleń jest podkreślanie wartości korzystania z myślenia krytycznego (racjonalnego) oraz twórczego (kreatywnego) w procesach optymalizacyjnych. W efekcie opracowała programy wykładów i szkoleń poświęconych budowaniu mindsetu człowieka XXI wieku, który skupia w sobie trzy sposoby myślenia: myślenie twórcze, krytyczne oraz produktywne. Zaprojektowała też grę karciano-planszową „Trigger Mind”, która poświęcona jest ich rozwijaniu. Grę tę można wykorzystywać podczas szkoleń (jako rozgrzewkę lub materiał treningowy), w ramach pracy zespołowej (jako rozgrzewkę czy też narzędzie integrowania zespołów) lub też jako zabawne uzupełnienie spotkań towarzyskich. Zaprojektowała zresztą wiele innych gier i zabaw rozwijających wskazane sposoby myślenia. Chodzi o to, by radzić sobie w świecie złożonym, skomplikowanym, niejednoznacznym i niepewnym, w świecie, w którym nasze aktywności coraz częściej zastępują maszyny i algorytmy. Jako pasjonatka efektywnego działania, skupia się też na mądrym i sprawnym uczeniu się, włączając w procesy edukacyjne właśnie myślenie twórcze, krytyczne, produktywne oraz wizualne. W Akademii Górnośląskiej zainicjowała działanie i opiekuje się Kołem Naukowym Zarządzania „Klub Modny Umysł”.
Zapisz się