Rawaink

Międzynarodowy Inkubator Przedsiębiorczości

 

Jeśli jesteś zainteresowany rozwojem swojej firmy na rynku: francuskim, szwajcarskim, tunezyjskim czy madagaskarskim skontaktuj się z nami i skorzystaj z możliwości jakie oferuje Międzynarodowy Inkubator Przedsiębiorczości!

W dniu 7.04.2018 r. został podpisany list intencyjny pomiędzy 5 miastami tj.: Saint-Etienne (Francja), Sierre (Szwajcaria), Monastir (Tunezja), Tamatave (Madagaskar), Katowice (Polska) i instytucjami z tych obszarów zajmującymi się wspieraniem przedsiębiorczości np. Izby Gospodarcze, Uniwersytety, Parki Naukowo-Technologiczne.

Miasta wyraziły wolę współpracy z zakresie wspierania lokalnych firm w nawiązywaniu relacji biznesowych z miastami partnerskimi projektu. Projekt opiera się na następujących kluczowych działaniach:

  • budowanie relacji pomiędzy instytucjami w miastach zajmujących się wspieraniem przedsiębiorczości.
  • budowanie relacji pomiędzy firmami zainteresowanymi wyjściem na rynki międzynarodowe. Przygotowywanie pobytu firm w mieście partnerskim.
  • dzielenie się najlepszymi praktykami w zakresie rozwoju gospodarczego ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju małych i średnich firm, start-up’ów oraz w ich wsparciu w rozwoju poza granicami kraju pochodzenia. Tworzenie narzędzi wsparcia i programów szkoleń.
  • rozwój sieci kontaktów i przyłączanie kolejnych zainteresowanych miast do sieci.
  • współpraca pomiędzy Miejskimi Inkubatorami Przedsiębiorczości z terytoriów wchodzących w skład sieci.

Działania te przede wszystkim pokonują „barierę wejścia” dla małych i średnich firm na rynki zagraniczne. To co do tej pory wydawało się niemożliwe staje się dostępne na wyciągnięcie ręki. Zainteresowana firma uzyskuje wsparcie w nawiązaniu pierwszych relacji biznesowych poza krajem pochodzenia, co w krótkim czasie wpływa pozytywnie na rozwój działalności biznesowej.

return to top